Jeden svět na školách

Úvod » O škole » Novinky » Jeden svět na školách
Jeden svět na školách

V rámci hodin MPV jsme se 21. 3. 2018 zúčastnili akce Jeden svět na školách, kde jsme měli možnost podívat se na film Aktivistka. Patnáctiletá Rikka Karppien z Finska se postavila za svou vesnici, jejíž okolní příroda, označena za chráněnou oblast, byla devastována těžbou kovů. Vzala tedy dění do svých rukou a kandidovala do úřadu za stranu Zelených, čímž se postavila také proti svému otci, kterému doly poskytují zaměstnání. Bylo zajímavé sledovat cestu tak mladého jedince. Rikka byla totiž schopná stát si za svým a něco dokázala. Následující debata o dokumentu nebyla bohužel publiku nijak přínosná, ale v celém filmu se skrývá hned několik hlubokých myšlenek, kterými by se naše generace mohla, možná i měla, zaobírat.

Autorka: Klára Königová, L3