Reportáž z Turnaje absolventů 2018

Úvod » O škole » Novinky » Reportáž z Turnaje absolventů 2018
Turnaj Absolventů 2018 - reportáž

V sobotu 17. listopadu si absolventi Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické a Vyšší odborné školy v Liberci připomněli svátek studentů celého světa, Mezinárodní den studenstva. Již po 28. se sešli k tradičnímu turnaji v sálové kopané v tělocvičně SPŠSE a VOŠ v Masarykově ulici.

Na letošní turnaj se přihlásilo 13 družstev av nich se svým fotbalovým uměním prezentovalo 64 hráčů. Mezi nimi opět družstvo kantorů a tým současných žáků.

Akci řídil hlavní organizátor ing. Pavel Kirschner se svými asistenty prof. Janem Choutkou a prof. Stanislavem Krotilem. Turnaj slavnostně zahájil ředitel školy ing. Jaroslav Semerád a svou přítomností poctil také emeritní ředitel ing. Josef Šorm.

Sehráno bylo 23 zápasů a padlo celkem 56 gólů. Asi nejkrásnější branku vstřelil ing. Jan Rasl elegantně hlavou po přihrávce přes celé hřiště. Pro zajímavost - byl členem družstva nejstarších účastníků, třídy E4A, absolventů z roku 1993!!

Celkovým vítězem letošního turnaje se stali absolventi třídy výpočetní techniky P4 z roku 2014, kteří ve finále porazili druhý nestarší tým strojařské třídy S4A 2003. Třetí skončila třída absolventů lycea L4 2013, která porazila strojaře S4A ročníku 2006.

Atmosféra skvělá, výkony parádní a hlavně - hrálo se i ve vypjatých momentech fair a nikdo se nezranil.

Podle slov studentů po skončení akce se už všichni těší na příští ročník.

Stanislav Krotil