Beseda s tématikou hoax a fake news

Úvod » O škole » Novinky » Beseda s tématikou hoax a fake news
Fake news

Ve středu 13.3.2019 se v prostorách naší školy uskutečnila beseda s tématikou hoax a fake news.

Akci organizují studenti Masarykovy univerzity v Brně, kteří nám povídali o nebezpečí hoaxů a fake news. Bylo to velmi zajímavé, dozvěděli jsme se mnoho užitečných informací o tom, jak nenaletět podvodníkům na internetu a jak si důkladně ověřovat zdroje, kterým věříme. V průběhu celé besedy jsme se nenudili, protože jsme postupně vyplňovali zábavné pracovní listy. Také jsme shlédli několik videí k tématu. Museli jsme nad nimi přemýšlet a zároveň uplatnit nové informace, které nám byly právě poskytnuty.

Dozvěděli jsme se, že hoaxy jsou falešné informace kolující po internetu. Jsou psané tak, aby upoutaly pozornost a zaujaly masu lidí. Zjistili jsme, podle jakých znaků takové stránky včas rozpoznat a jak předejít dezinformacím na internetu, což je hlavním cílem daného projektu.

Rádi jsme se takové akce zúčastnili a doufáme, že podobnou ještě někdy navštívíme. Tato interaktivní přednáška byla pro nás rozhodně přínosná, byla prezentována vtipnou formou a rozhodně bychom ji doporučili i dalším studentům.

Děkujeme přednášejícímu a těšíme se na další akce.

Mgr. Jana Dousková a studentky L2