Harmonizační dny E1A + E1C, L1 + P1

Úvod » O škole » Novinky » Harmonizační dny E1A + E1C, L1 + P1
IMG_2027.jpg

Od 5. do 6. září se konaly harmonizační kurzy pro třídy E1A a E1C a ve dnech 11.-12. září vyjely na seznamovací pobyt třídy L1 a P1. Akcí se zúčastnili i tři třídní učitelé – Mgr. Vilém Rychtář (E1C), Mgr. Jaromír Osčádal (P1) a Bc. Štěpánka Rejnartová (L1). Program obou akcí byl podobný.

Po příjezdu do Nového Města pod Smrkem jsme kurz zahájili aktivitami na prolomení ledů, tzv. icebreakery. Odpoledne studenti posilovali své fyzické dovednosti, paměť, spolupráci a komunikaci, jedni při hře Vanguarata, druzí při Deskách. Vzájemné vztahy utužovali především při aktivitě Selfie contest, kdy nejednou vystoupili ze své komfortní zóny pro pořízení té nejoriginálnější, nejvtipnější či nejodvážnější fotky. Při neočekávané noční hře zvítězila v prvním termínu třída E1A a ve druhém třída P1. Tyto třídy nemusely na ranní rozcvičku, ale naopak si studenti mohli maličko přispat.

Druhý den se opakovaly hry Vanguarata a Desky – třídy se v jejich absolvování prohodily. Po obědě studenty čekaly nejtěžší úkoly, které měly přispět k posílení týmového ducha, neboť na jejich splnění bylo třeba všech 30 žáků z dané třídy.

Do Liberce jsme dorazili odpoledne druhého dne unavení a s několika škrábanci, ale především plni zážitků a vzpomínek na první společnou akci.

Video z harmonizačních dnů tříd E1A a E1C, za jehož vytvoření děkujeme Ondřeji Wienerovi, studentovi ze třídy S4A, je ke shlédnutí zde. Další dík patří ostatním praktikantům z vyšších ročníků, kteří pomáhali s přípravou a organizací obou kurzů a předali mladším spolužákům užitečné rady a zkušenosti ze studia na naší škole.

Bc. Kristýna Poláková, hlavní vedoucí obou kurzů