Úspěch v certifikaci strojařů

Úvod » O škole » Novinky » Úspěch v certifikaci strojařů
Certifikát Solidworks

Po velikonočních svátcích bylo odstartováno první kolo online certifikace programu Solidworks. Společné testování proběhlo 7. 4. 2021, kdy počáteční fází testu studenty provedl učitel CAD pan Ing. Aleš Najman. Úvod testování proběhl společně, přes portál Teams, Než škola mohla začít udělovat certifikáty, musela se stát providerem. Práva k tomu jí udělil zástupce firmy Solidvision, který je poskytovatelem licencí programu Solidworks pro český trh. Osm zájemců ze třídy S4A získalo certifikát, po zodpovězení 14 testových otázek již v den, kdy dostali od pana Ing. Radka Havlíka unikátní kódy k odemčení testovacího apletu.

Certifikace není snadná, ale není ani složitá, pro školu je certifikace zároveň ověření znalostí a dovedností, které strojaři v praxi využijí, a jistě se stane i hodnotným dokladem doplňujícím maturitní vysvědčení při žádostech o zaměstnání. Druhé kolo certifikací započalo tento týden, kdy o certifikaci projevilo zájem dalších 13 studentů ze třídy S4B a příští týden podstoupí certifikací většina třídy S3B.Všem kteří certifikát obdrželi gratulujeme a těm kteří jej teprve budou absolvovat, přejeme hodně štěstí.

Ing. Aleš Najman