Erasmus 2020/2021

Úvod » O škole » Projekty » Erasmus+ » Erasmus 2020/2021

Odborné stáže žáků ERASMUS+ 2020-2021

ŠPANĚLSKO

Po roční pauze z důvodu covidové pandemie se nám koncem dubna podařilo zrealizovat odbornou zahraniční stáž. Celkem 15 žáků z oboru strojírenství, elektrotechnika a technické lyceum vycestovalo do španělského města Malagy. Zde probíhala měsíční odborná stáž v rámci programu Erasmus+. Žáci odlétali z Prahy přímo do Malagy, kde bydleli i pracovali. Ubytování a stravování bylo zajištěno v hostelu. Společně s žáky letěla doprovodná osoba, která jim pomáhala v prvních 14 dnech s aklimatizací na nové prostředí.

Velice kladně hodnotili žáci odbornou praxi. Pracovali ve firmách podle svého zaměření a měli možnost seznámit se s chodem firmy, pracovat s místními zaměstnanci a tím se naučili i něco málo ze španělského jazyka. Pracovali s CNC stroji, 3D technologiemi, vytvářeli webové stránky, pracovali s výkresovou dokumentací, prováděli elektroinstalace, rozvody atd. Od zaměstnavatelů byly kladné ohlasy na chování žáků, jejich přístup k práci a slušné vystupování. Podle nich jsou naši žáci šikovní, flexibilní, rychle se učí novým věcem a jsou komunikativní. Kromě rozvoje jazykových a odborných dovedností se žáci naučili větší samostatnosti. Jelikož se jednalo o přímořské letovisko, a i hostel byl jen 10 minut od pláže, trávili žáci hodně volného času na krásných plážích a koupáním v moři. Prohlédli si město, plné historických budov a pamětihodností. Navštívili světoznámou Alhambru v Granadě, projeli se lodí po moři a vydali se i do okolí města. Po měsíci se vrátili spokojení a plni zážitků.

ERASMUS+ 2020/2021

V průběhu minulého školního roku nám koronavirová pandemie zhatila všechny plány. Stáže se nerealizovaly. Pevně doufáme, že letos se vše podaří a budete moci vycestovat a poznávat nové země, lidi, kulturu, rozvinout svoje odborné znalosti, zdokonalit jazykové kompetence...

V rámci projektu Erasmus+ získala škola grant na realizaci odborných zahraničních stáží. V tomto školním roce budete moci vycestovat do Irska, Polska, Španělska, Itálie a na Slovensko. Stáží se budou moci zúčastnit žáci třetích a čtvrtých ročníků.

Přehled stáží – krátkodobé (zejména pro třetí ročníky):

• Irsko  - jeden měsíc
  • Polsko – dva týdny
  • Španělsko – jeden měsíc
  • Itálie – jeden měsíc
  • Slovensko – dva týdny

Přehled stáží – dlouhodobé – tři měsíce (zejména pro čtvrté ročníky):

• Irsko
  • Španělsko
  • Itálie

Účastníci stáží získají nové odborné kompetence, seznámí se s organizací práce a začlení se do pracovního kolektivu v zahraniční firmě. Konkrétní náplň práce každého účastníka bude záviset na studovaném oboru.

• Délka praxe bude 5 dní v týdnu.
  • Ve volných dnech budou exkurze nebo individuální akce. Účastníci tak budou mít dostatek času poznat hostitelskou zemi.
  • Na konci stáže obdrží účastníci doklad o získané praxi, Europass Mobilita.

Stáže jsou plně hrazené z prostředků Evropské unie.