Úspěch v celostátním kole soutěže Navrhni projekt

Úvod » O škole » Úspěchy » Úspěch v celostátním kole soutěže Navrhni projekt
Logo Navrhni projekt

Po vítězství v regionálním kole naši studenti zopakovali svůj úspěch i v kole celonárodním. V konferenčním sále Ministerstva pro místní rozvoj na Staroměstském náměstí v Praze porazili mnoho gymnázií a obchodních akademií. Vojtěch Melichar, Libor Pěnkava, Martin Poláček a Josef Šůma ze třídy L4 vybojovali druhé místo a prokázali tak, že studenti naší průmyslové školy mají co říci nejen v technických předmětech.

Náš team zpracoval a předložil návrh projektu Dětská univerzita Trojzemí, ve kterém podporuje přeshraniční spolupráci žáků základních škol a vede je k zájmu o studium technických oborů.

Je pozoruhodné, že jsme byli jedinou technickou školou, která se ve tří etapové soutěži probojovala až do samotného finále! Je vidět, že technické lyceum navštěvují velmi všestranní studenti.

Organizátorem soutěže je Ministerstvo pro místní rozvoj ČR a jejím cílem je návrh projektů spolufinancovaných z fondů EU, které budou sloužit k podpoře aktivit z aktuálních výzev operačních programů.

Ředitel odboru komunikace MMR na závěr soutěže studentům přednesl vážně míněnou nabídku ke spolupráci, pokud by někdy v budoucnu stáli o zajímavé zaměstnání ve státní správě.