CELOSTÁTNÍ KOLO SOČ - VÍTĚZNÁ PRÁCE STROJAŘŮ

Úvod » O škole » Úspěchy » CELOSTÁTNÍ KOLO SOČ - VÍTĚZNÁ PRÁCE STROJAŘŮ
2018-06-15 20.10.36 (1).jpg

Ondřej Louda a Robin Okurka soutěžili v kategorii Strojnictví, hutnictví, doprava a průmyslový design se svým projektem velkoformátové 3D tiskárny. Studenti pracovali na vývoji tiskárny více než dva roky a za tu dobu na projektu odpracovali přes 2500 hodin. Podstatná část odpracovaných hodin byla spotřebována na tvorbu technické dokumentace. V systému CAD vytvořili téměř 200 kusů 3D modelů a desítky 2D výrobních výkresů pro dodavatele konstrukčních dílců. Kromě toho získali ještě řadu zkušeností s řízením projektu a dalších. Nakupovali díly v tuzemsku i v zahraničí, jednali s dodavateli, sestavovali stroj a upravovali dílce při probíhající montáži tak, aby dosáhli kvalitního technického řešení. Velkou část časového fondu spotřebovali na odladění kvality tisku při použití různých materiálů, kvality dvoubarevného tisku a tisku s podpůrným materiálem. Po  prezentaci projektu  oba soutěžící odpovídali velmi kvalifikovaně na všechny dotazy odborníků z praxe, které směřovaly hlavně do oblasti konstrukce, montáže, tisku, elektrického zapojení, programování a bezpečnosti práce.  Později hodnotící komise rozhodla, že se jejich práce stane prací vítěznou.

GRATULUJEME A PŘEJEME NAŠIM NOVÝM ABSOLVENTŮM HODNĚ ÚSPĚCHŮ V DALŠÍM ŽIVOTĚ.