2. místo na republikovém finále středních škol ve volejbalu

Úvod » O škole » Úspěchy » 2. místo na republikovém finále středních škol ve volejbalu
2. místo na republikovém finále středních škol ve volejbalu

Ve dnech 1. - 2. listopadu proběhlo v Městské sportovní hale v Jablonci nad Nisou Republikové finále středních škol ve volejbalu. Letos poprvé za velmi početné účasti – dorazilo 12 nejlepších škol z Čech, Moravy a Slezska. Hrálo se ve 4 skupinách po 3 družstvech.

Zápasy ve skupině

Ve skupině B se naši kluci v prvním zápase potkali s Gymnáziem Frýdek-Místek. V těžkém utkání jsme vyhráli 2:1 (25:19, 20:25, 15:5).

Druhý zápas ve skupině byl také vítězný. Gymnázium Jičín jsme porazili 2:0 (25:19, 25:20).

Čtrvtfinále

Ve čtvrtfinále skončil zápas s Gymnáziem Valašské Meziříčí také naším úspěchem - 2:0 (25:17, 25:13).

Semifinále

Ve středečním semifinále nás čekala druhá škola z Frýdku-Místku, tentokrát SPŠ a opět těžké třísetové utkání. Vítězstvím 2:1 (16:25, 25:22, 15:8) jsme si zajistili finálovou účast.

Finále

S gymnáziem Znojmo jsme prohráli 0:2 (15:25, 16:25) a obsadili skvělé 2. místo. Po třech letech zaviněných covidovou pauzou tedy další krásný úspěch našich studentů - volejbalistů. Kluci vzorně reprezentovali svou školu a zaslouží si poděkování a uznání.

Družstvo hrálo ve složení:

D. Bryknar - kapitán, smečař (E2B), P. Beránek - smečař (S4B), S. Patočka - blokař (L4), P. Dutka - univerzál (P2B), O. Plachý - libero (E3C), A. Blažek - nahrávač (E3B), O. Medlík - blokař (S1A), J. Miler - smečař (S3A), P. Solfronk - smečař (S3A), L. Molata - blokař (E1A), P. Janega - nahrávač (E1C)