Aktuální informace pro uchazeče naleznete na stránce prumyslovkaliberec.cz

Mistrovství ČR v atletice středních škol

Úvod » O škole » Úspěchy » Mistrovství ČR v atletice středních škol
Středoškolský atletický pohár

Ve středu 12. 10. 2022 se družstvo žáků z naší školy zúčastnilo republikového finále středoškolského atletického poháru. Ten se konal až v Břeclavi. Zúčastnilo se ho 16 nejlepších týmů z celé republiky (14 vítězů z krajských kol a dva nejlepší z druhých míst). Závodilo se v těchto atletických disciplínách:

• běhy na 60 m, 400 m, 1500 m
  • skoky do dálky a výšky
  • vrh koulí 5 kg
  • štafeta 4x 200 m.

Každému týmu se počítaly dva nejlepší výkony v každé disciplíně, které byly obodované podle vícebojařských tabulek. Celkový součet bodů ze všech disciplín rozhodl o konečném pořadí.

Kluci bojovali, dřeli, po polovině byli na 9 místě, a nakonec skončili na velmi pěkném, ale nepopulárním 4. místě.

Je to nejlepší umístění na atletice v historii školy a tentokrát nám chybělo velmi málo bodů jak medaili, tak i k vítězství. Pro zajímavost těch 50 bodů co nám chybělo na medaili je 6 cm ve skoku vysokém, 0,20 s v běhu na 60 m, 17 cm ve skoku dalekém. Je to opravdu velmi málo. Doufám, že příští rok medaili konečně přivezeme.

Školu výborně reprezentovali: Martin Jirschik E1A, Karel Hlavatý E2A, Štěpán Horák E3C, Martin Kozubík E4A, Jan Jech L3, Alan Fabik L4, Roman Princ P4, Lukáš Zikmund S1B, Martin Balatka a Jonáš Havlín oba S2A, Štěpán Paulát S3B.