Soutěž o nejlepší elektrotechnický návrh a konstrukci

Úvod » O škole » Úspěchy » Soutěž o nejlepší elektrotechnický návrh a konstrukci
2.jpg

Dne 5. 10. 2015 vyhlásila společnost Jablotron Alarms a.s. podmínky soutěže. V podstatě bylo možno navrhnout libovolné elektrotechnické zařízení. Hlavním cílem bylo, aby se studenti přihlásili dobrovolně a pracovali o vlastní iniciativě. Společnost Jablotron poskytovala materiální podporu a ceny. Podporu ze strany školy zajišťovali hlavně vyučující Miroslav Mach a Karel Engelmann.

Nakonec vytrvalo 7 studentů a ve čtvrtek 25. 2. 2016 byly jednotlivé práce před tříčlennou porotou prezentovány a obhájeny. Poté byly vyhlášeny výsledky.
Porota byla velmi mile překvapena úrovní, a proto byli oceněni všichni, neb si to zasloužili.
Společnost Jablotron v porotě zastupoval ředitel vývoje Ing. Jiří Osoba a vedoucí zakázkového vývoje Ing. Petr Duňka.

Úroveň byla nad očekávání zadavatelů, což je patrné z mailu, který po vyhodnocení poslal Ing. Duňka (zkrácená citace):
"Nejen to, že celkový výsledek  překonal mé očekávání, jsem konsternován studentem Šafářem, jehož výkon byl naprosto nad všechna očekávání a po připočtení faktu, že je studentem teprve 3. ročníku musím říci, že je to až neuvěřitelné.
S přihlédnutím na studentský věk, jeho téměř dokonale vyvinuté zařízení vybavené plastovými kryty a držákem ze 3D tiskárny a celé i s návodem zabalené v krabici s polystyrénovými šablonami vyřezanými na míru, by šlo po doplnění typového štítku snad i prodávat. Jeho výkon presentační a celkové vystupování bylo také velmi dobré."

a na konec ještě dodal:
"Od začátku jsem věřil tomu, že i ta  nejsložitější úloha bude pro někoho výzvou, kterou uchopí a pokusí se ji zdolat. Že to bude tak dobré a komplexní jsem nečekal. Jsem rád, že jsem se nespletl."

Výsledky (pořadí, jméno, třída, název práce a ocenění):

1. místo - Šafář Pavel (P3) Bezkontaktní měření teplot s použitím digitálního maticového IR snímače, (6 000 Kč)
2. místo - Zámostný Tomáš (E4B)  White box (Ethernetový teploměr a vlhkoměr),  (3 000 Kč)
3. místo - Bakala Dalibor (P4) Řídící jednotka automobilu (ovládání po WiFi),  (2 000 Kč)
4.- 7. místo - Hanzl Jiří (E2B) Časový spínač osvětlení,  (1 000 Kč)
4.- 7. místo - Chaloupecký Tomáš (E2B)  Automatizační prvek pro akvaristiku - automatické krmítko rybiček, (1 000 Kč)
4.- 7. místo - Kodejš Lubomír (E3A)  Teploměr se vzdáleným ukládáním, 4. - 7. místo (1 000 kč)
4.- 7. místo - Novák Adam (E3A)  Digitální teploměr řízený ARDUINO UNO s LCD displejem,  (1 000 Kč)
(Vedle finančního ocenění Jablotron "přidal": Flash (všichni), batohy (první tři), sada nářadí (ostatní), Šafář jako vítěz i cesta na Ampér.)

Podmínky soutěže

Soutěž je směrována ke studentům oboru elektro a IT, kteří mají vztah k "bastlení" (vlastnímu návrhu a výrobě "čehokoliv" v elektrotechnice).

Další informace viz "plakátek" a pak v pondělí (5. 10. 2015) přímo od ředitele vývoje: