Jak budou vypadat Vánoce v roce 2020?

Úvod » Pro veřejnost » Školní časopis » Jak budou vypadat Vánoce v roce 2020?
Vánoce web.png

Vánoce se blíží a stav v Česku stále není optimální v ohledu na korona virovou krizi. Situace se zlepšuje, ale stále to nebudou Vánoce jako každý jiný rok. Česko od čtvrtka 3. prosince přechází do třetího stupně protiepidemického systému PES. Jaké změny a omezení se budou týkat Vánoc? Stihnou se nakoupit dárky? Jaký to bude mít dopad na rodinné tradice? 

Od 3. prosince mohou být všechny obchody otevřené, ale stále tu jsou nějaké omezení, jako například omezení počtu zákazníků v obchodě. Jelikož před vánočními svátky jsou nákupní centra vždy zahlcené lidmi, varuje ministr zdravotnictví, ať si lidé letos rozmyslí nakupování dárků v kamenných obchodech. Hrozí velké stýkání lidí, další promoření a návrat o krok zpět. Lidé dle doporučení využívají více nákupů online.  

K vánočním svátkům také patří vánoční trhy a prodeje kaprů a stromků, i těch se týkají různé omezení. Kapři i vánoční stromky se ale budou moci prodávat ve venkovních prostorech. U prodeje kaprů budou platit stejná omezení, jako pro ostatní venkovní stánky na tržištích, například mezi stánky je nařízen minimálně čtyři metry rozestup. Vánoční trhy se moci konat budou, ale se zákazem prodeje občerstvení určené ke konzumaci na místě. Vánoční trhy na Staroměstském náměstí jsou zrušeny z bezpečnostních důvodů a na náměstí bude stát jen vánoční strom.  

Letošní Vánoce lidé budou opatrnější, nebudou se tak navštěvovat a budou zodpovědnější vůči svým blízkým, a proto letošní Vánoce nebudou mít stejnou atmosféru. Ale Vánoce jsou svátky rodinné pohody, tak je důležité zkusit Vánoce prožít bez stresů, s nejbližší rodinou a vrátit se k nějakým tradicím.  

 

Redakce časopisu Zkrat

Podobné články