TUL International day - pozvánka pro studenty 4. ročníků

Úvod » O škole » Novinky » TUL International day - pozvánka pro studenty 4. ročníků

Zájemci o následující program, napište mi  prosím email do 31.10.2019 - pošlu hromadnou registraci za celou školu. Eva Poláková

Zveme studenty 4. ročníků na 5. ročník veletrhu příležitostí International day, který proběhne 5.11. na Technické univerzitě v Liberci ve 3. patře budovy G (Univerzitní náměstí 1410/1). 

1) Od 09:00 do 10:00 je naplánovaná přednáška pro studenty SŠ s názvem "Studuj, cestuj nebo pracuj v zahraničí". Během ní dostanou studenti stručný přehled o tom, jaké různé možnosti poskytuje EU ve vztahu k zahraničí. Dozví se více např. o možnostech studia v zahraničí (krátkodobé i dlouhodobé), seznámíme je s Erasmem pro podnikatele, představíme jim možnosti dobrovolnictví skrze Evropský sbor solidarity (dříve Evropská dobrovolná služba) nebo i skrze Erasmus +a výměny mládeže (krátkodobé na škole nezávislé plně hrazené mezinárodní výměny). Představíme jim projekt DiscoverEU (možnost získat lístek na vlak po Evropě zdarma! Startuje 7.11.) a další nejrůznější aktuální projekty a příležitosti. Přednáška má sloužit jako větší přehled aktuálních a budoucích příležitostí, z kterého si každý může zvolit to, co mu je blízké. Zároveň je cílem studenty i motivovat k tomu, aby se zahraniční zkušenosti nebáli. 

Přednáška je zdarma, ale máme limitované kapacity a je nutná registrace. Stačí napsat email na fiser.martin@vlada.cz, nebo na tel. 720 970 598 a uvést název školy, doprovázejícího pedagoga, kontakt a přibližný počet studentů, který dorazí.  

2) Po skončení přednášky si mohou studenti obejít stánky vystavovatelů a seznámit se s dalšími příležitostmi, které vystavující nabízí. Pokud byste měli zájem, tak pro studenty SŠ je vhodná i přednáška od 10:30 do 12:00 s diskuzí na téma "Bezpečnostní role Evropské unie a NATO v 21. století". Přednáší pan arm. gen. Ing. Jiří Šedivý.  

Celý program dne a další podrobnosti naleznete ZDE.  Pokud byste měli další otázky, neváhejte mě kontaktovat. Těším se případně na viděnou!

Přeji příjemný prodloužený víkend, 

Martin Fišer