Software

Úvod » O škole » Software

V rámci výuky nabízí škola svým studentům a zaměstancům k dispozici potřebné programové vybavení. Škola je členem následujících programů a majitelem následujících multilicenci:

Azure Devtools for teaching

V rámci programu Azure DevTools for Teaching mají studenti všech oborů přístup k vývojářským nástrojům firmy Microsoft zdarma. Aby tento vývojářský software běžel na legálním operačním systému mohou využít také dostupné licence pro operační systémy.

• Program obsahuje: Visual Studio, Windows Server, Windows 10, prostředky pro strojové učení a robotiku a jiné
  • Podrobnější informace

Office 365

Průmyslová škola disponuje multilicenci pro Office 365, v jejím rámci mohou tento kancelářský balík používat všichni zaměstnanci školy a aktuální studenti - a to až na pěti zařízeních (PC, notebook, tablet, mobilní telefon). Ukončením studia nebo zaměstnaneckého poměru přístup k tomu software zaniká.

Balík Office je k dispozici pro tyto operační systémy: počítače s MS Windows nebo Mac, telefony se systémem iOS nebo Android.

Kromě toho můžete využívat např. cloudovou verzi Office, cloudové úložiště OneDrive nebo emailovou adresu ve tvaru jmeno.prijmeni@pslib.cz. Pro přihlášení k Office slouží studentům uživatelské jméno ve tvaru jmeno.prijmeni.rok@pslib.cz nebo u11.111@pslib.cz

Google Apps

SPŠSE a VOŠ poskytuje studentům a učitelům přístup k Google Apps pro vzdělávání. Díky tomu máme odkudkoli přístup ke svým mailům prostřednictvím rozhraní Gmail, ke cloudovému disku přes Google Disk a k online kancelářskému balíku Dokumenty Google.

Emailová adresa na GMail je ve tvaru jmeno.prijmeni@g.pslib.cz.

Google Apps bez problémů pracují s mobilními verzemi aplikací pro Android a iOS.

Zoner Photostudio X

Pro výuku multimédií používáme mimo jiné také správce a editor fotografií české společnosti Zoner. Program si lze stáhnout z produktového webu. Pak je nutné se zaregistrovat a aktivovat účet na počítačích v učebnách, kde již je Zoner nainstalován. Program pak lze používat i na domácím počítači.

Další možností je zažádat o aktivaci emailem na adrese tomas.kazda@pslib.cz