Redakce

Školní časopis Zkrat byl pravidelně vydáván každý měsíc od roku 2017 v čele s hlavními redaktory Štěpánem Halířem a Markétou Houbovou. Jeho historie však sahá až na začátek školního roku 2009/2010 a jeho první článek se týkal harmonizačních dnů tříd P1 a L1.

Od roku 2020/2021 se o časopis starají studenti třetího ročníku Technického lycea v rámci hodin Multimediální a projektové výuky (MPV) pod vedením Kristýny Polákové.

V časopise můžete nalézt články nejen týkající se školy, ale i závažných témat světové kultury. A právě kvůli tomu je časopis rozdělen na dvě rubriky, školní a mimoškolní.  

V rubrice týkající se školy si můžete přečíst rozhovory s učiteli, nebo maturanty a absolventy. Také se můžete podívat na doporučené vysoké školy a zjistit zajímavé informace o firmách, kam se chodí na odborné praxe. V rubrice mimoškolní jsou pro vás přichystány články o porovnávání knih a filmových zpracování nebo také o vývoji herních konzolí. Můžete zde najít i zábavné povídky, které vám zajisté zvednou náladu. 

Dovolujeme si vás upozornit, že zvláště v rubrice mimoškolní, se názory našich redaktorů, školy a vás jako čtenářů mohou lišit. Na témata má každý z nás svůj vlastní názor a články žádný způsobem neprezentují názor školy.

Tak co tu ještě děláte? Běžte si přečíst naše nejnovější články, než tam přidáme jiné!