Redakce

Zkrat, to je název školního časopisu, jehož první vydání vyšlo ve školním roce 2009/2010. Ovšem své pravidelnosti se dočkal až roku 2017 v čele s hlavním redaktorem Štěpánem Halířem a Markétou Houbovou. Právě od této doby se můžete každý měsíc těšit na nový článek či vydání. 

Ve školním roce 2020/2021, z důvodu distanční výuky, všechny funkce redakce zastupovala jedna třída Technického lycea pod vedením Kristýny Polákové. Každopádně v letošním roce, o rok později, se opět uskutečnil nový nábor. Pokud by Vás zajímaly bližší informace o jednotlivých členech časopisu Zkrat, scrollněte a zjistíte, kým jsou a co rádi dělají. 

Pro lepší orientaci, a z důvodu odlišnosti článků, byl školním časopis rozdělen do dvou rubrik – školní a mimoškolní. 

Ve školní rubrice se dozvíte veškeré informace týkající se školního prostředí. Například zde naleznete rozhovory jak s učiteli, tak i se studenty a absolventy. Redakce Vám zde také poskytne různá doporučení na vysoké školy či informace o firmách pro odborné praxe. 

Naopak mimoškolní rubrika je otevřena veškerým tématům. Zpracovávají se zde články z filmařského, knižního i herního prostředí. Publikují se tu povídky kreativních autorů a také se zde můžete dozvědět nové informace z návodů, které Vám byly připraveny. 

Dovolujeme si vás upozornit, že zvláště v rubrice mimoškolní, se názory našich redaktorů, školy a vás jako čtenářů mohou lišit. Na témata má každý z nás svůj vlastní názor a články žádný způsobem neprezentují názor školy. 

Tak co tu ještě děláte? Běžte si přečíst naše nejnovější články, než tam přidáme jiné! 

 

Naše redakce

A kam dál?

Všechny články přečtené a máte dlouhou chvíli? Slečna Poláková byla tak hodná a připravila si pro Vás čtenáře krátký seznam s doporučeními.  

Pokud by Vás zajímalo, jaké skladby mají rádi naši učitelé, poslechněte si playlist Teachers‘ Favourites, který je přístupný na Spotify. Avšak možností, co poslouchat je více. Vyzkoušejte Opravdové zločiny, pokud vás zajímají (ne)vyřešené vraždy, sérioví vrazi nebo únosy. 💀 Proti proudu a DEEP TALKS jsou vzdělávací podcasty, kde si Dan Tržil a Petr Ludwig zvou různé známé i méně známé osobnosti z různých odvětví. Eliška Vyhnánková se v Jak na sítě zaměřuje na techonologie a jejich používání. Jestli jste spíš na sport, vyzkoušejte Bez frází, kde se dozvíte informace nejen o profesních, ale i osobních životech našich sporotvců. Hokejistům a hokejovým fanouškům by neměly uniknout Bomby k tyči. 🏒

A pokud chcete být ještě více v obraze, objevte Johanu Bázlerovou a její @jsemvobraze nebo americké @so.informed, účty, které poskytují nestranné shrnutí různých historických událostí i současného dění. Účet @konsent byste měli sledovat, pokud souhlasíte, že ne znamená ne, a sexuální výchova by něměla být tabu. @voyaged je prefektní pro inspiraci na cestování nebo jen k úniku od reality deštivého Liberce. 🌦