Návštěva v Microsoftu

Úvod » Obory » Informační technologie » Novinky » Návštěva v Microsoftu
Microsoft

Česká pobočka firmy Microsoft sídlí od roku 2015 v nové budově. Tamní organizace práce není ani na dnešní poměry zrovna obvyklá. Zaměstannaci nemají pevné místo ani pracovní dobu, v budově jsou, pokud to potřebují - budova sama je projektována pro zhruba polovinu zaměstnanců než společnost v Česku opravdu má. Ostatní mohou díky pokročilým informačním technologiím pracovat z domova, z kavárny, klidně odkudkoli z ciziny.

Tuto pobočku navštívili studenti třídy P2 dne 18.3.2019. Během zhruba dvouhodinové exkurze se studenti seznámili nejprve s novými technologiemi firmy, s programy, kterými Microsoft podporuje vzdělávání (například STC, Minecraft CUP) a dozvěděli se, že námi používané Teams jsou vyvíjené právě zde. 

Pak už následovala prohlídka budovy. V celé budově se nesmí fotografovat, máme tedy fotografie jen ze střešní terasy, ze které je úchvatný pohled na Prahu. Samotné pracovní prostory jsou zajímavě prostorově řešené s ohledem na možnosti relaxace zaměstnanců, zaujala také velmi multinárodnostní skladba jmen na skříňkách zaměstnanců.

Exkurze se líbila, je hezké vidět, kam se člověk může dostat, pokud se o to bude dostatečně snažit.

Podobné články