Studenti na Erasmu+ - Španělsko, Irsko, Bulharsko

Úvod » Pro veřejnost » Školní časopis » Studenti na Erasmu+ - Španělsko, Irsko, Bulharsko
Erasmus+ - Španělé

V rámci programu Erasmus+ se vybraní studenti účastní měsíční zahraniční pracovní stáže v Bulharsku, Irsku a Španělsku. Stáž, která již týden probíhá, přinesla studentům jistě mnoho nových zkušeností a zážitků. 

"Španělští studenti" spolu s doprovodem z řad pedagogů, Ing. Mgr. Petrem Zdráhalou, byli po příletu ubytováni do svého apartmánu a hned další den se vydali na průzkum města Valencie a na několik kilometrů vzdálenou pláž. Hned následující den byl pro ně opravdu důležitý, jelikož na ně čekalo první seznámení s jejich mentory na pracovištích. Naštěstí byli všichni vřele přijati a nikdo si dosud na náročnost práce či špatné podmínky na pracovištích nestěžoval, ba naopak. Po příchodu z práce mají studenti s volbou aktivit "volné ruce" a tak si můžou plně užívat sluníčka a příjemných 25 - 28 °C na procházce městem nebo třeba na písečné pláži či v posilovně. 

Našich 6 studentů v Plovdivu si po týdnu pobytu už zvyklo na místní a pro nás trochu chaotický životní rytmus. Stačili jsme si projít staré město, které nás uchvátilo památkami až několik tisíc let starými. V neděli jsme navštívili Bulharské muzeum letectví v přilehlém městečku Krumovo. Všude okolo nás se mísí různorodá kultura, náboženství a vše tu spolu funguje v souladu. V práci ve firmě Milara jsou kluci rozděleni do 3 dvojic a každá pracuje v jiném oddělení- dvojice pak budou rotovat a postupně poznají fungování celého podniku. Ubytování v hotelu je fajn, jídlo až na výjimky chutná. V těsné blízkosti hotelu máme veliký sportovní areál, který kluci pravidelně navštěvují a využívají workoutového hřiště pod širým nebem, nebo cyklo/pěšostezek kolem 5 kilometrů dlouhého vodního kanálu. Plovdiv je krásné, zelené město, příjemné k bydlení. 

 

 

 

 

Podobné články