Noc vědců 2023 – 6. 10. 2023

Úvod » O škole » Novinky » Noc vědců 2023 – 6. 10. 2023
Pozvánka: Noc vědců 2023

Tajemství laseru, elektrických obvodů, chytrého domu, a také textilu a oděvu – to jsou názvy stanovišť, které si v rámci události Noc vědců letos poprvé připravila i naše průmyslová škola. Přijďte v pátek 6. 10. od 17:00 do našeho areálu a nechte se vtáhnout do připravených experimentů – podívejte se na celý program na naší škole. Mimo náš areál je speciální program připraven především v budovách a laboratořích TUL a IQLANDIA.

Pro aktuální informace sledujte událost na Facebooku.

O události Noc vědců

Noc vědců, akce oživující v jeden večer stovky vědeckých budov, do kterých se běžný smrtelník nedostane. Návštěvníci proplouvají laboratořemi, přednáškovými místnostmi, vybuchujícími experimenty a jdou do hloubky aktuálních témat. Děti, dospělí, senioři, každý zapálený pro vědu je vítaný. Setkejte se s našimi vědci a oni už vás naučí vědu milovat. V České republice se Noc vědců koná od roku 2005 a je zastoupena českými univerzitami, vědeckými ústavy, hvězdárnami a dalšími institucemi.

„Nejkrásnější, co můžeme prožívat, je tajemno. To je základní pocit, který stojí u kolébky pravého umění a vědy,“ řekl Albert Einstein, zatímco od stolu změnil svět. Zažijme tento pocit společně a nechejme vědu vyzradit její největší tajemství. Zkoumejte, objevujte a bavte se poznáváním. Na co hledáte odpověď? Osvoboďte svou zvídavost a odemkněte bránu k podivuhodným tajům celého světa.

Veškerý program najdete na webu: https://www.nocvedcu.cz/mesto/liberec