Převzetí cen na Akademii věd České republiky

Úvod » O škole » Úspěchy » Převzetí cen na Akademii věd České republiky
1.jpg

Dne 12. prosince převzalo v Praze v Ústavu fyzikální chemie Jaroslava Heyrovského dvanáct talentovaných studentů a jejich učitelů ocenění Nadačního fondu Jaroslava Heyrovského za své soutěžní práce. Do celostátního kola SOČ 2018 bylo v různých oborech přihlášeno téměř 300 soutěžních prací a z 18 vítězů jednotlivých oborů byli komisí navrženi k ocenění právě naši noví absolventi Ondřej Louda a Robin Okurka.

Ocenění absolventi získali diplom, plaketu Jaroslava Heyrovského, knihu a finanční odměnu. Učitelé získali pamětní list a poukázku IKEA od hlavního sponzora – firmy Metrohm.  Reportáž z této významné události odvysílala Česká televize na ČT24 v 17 a ve 23 hodin. Svůj vstup do mediálního prostoru měl i Český rozhlas.

Zajímavé bylo, že laureátkou se již podruhé stala Kateřina Orságová (poprvé v roce 2014) za vítězství v Olympiádě českého jazyka.  Podruhé byl oceněn RNDr. Jan Koupil, CSc z pardubické školy informatiky Delta a podruhé byl oceněn i Ing. Jiří Haňáček ze Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické v Liberci. 

Vyhlášení ocenění je společnou akcí nadačního fondu JH, Ústavu fyzikální chemie J.Heyrovského  AV ČR a Národního ústavu pro další vzdělávání MŠMT.

 

Odkaz na archiv ČT

https://www.ceskatelevize.cz/porady/1178166846-zpravy/218411017001212/         (čas 17m 15s)

Informace o Jaroslavu Heyrovském, držiteli Nobelovy ceny za polarografii

http://www.njh.cz/o-jaroslavu-heyrovskem