Stříbrný píst 2023

Úvod » O škole » Úspěchy » Stříbrný píst 2023
stribrny-pist-03.jpg

Dne 29. 3. 2023 se naše škola zúčastnila mezinárodní soutěže v automatizaci pořádané firmou SMC v hotelu Duo v Praze. Naši školu reprezentovalo 9 studentů ze 4. ročníků oboru robotika a oboru strojního se zaměřením na mechatroniku.

Soutěž probíhala v pěti disciplínách – praktické sestavování pneumatických a elektropneumatických obvodů, online tvorba a simulace těchto obvodů, identifikace komponent a stavba dle dokumentace, hledání závad na jednoúčelovém stroji a test všeobecných znalostí.
Tým ve složení Marek Čihula, Ondřej Syřiště, Filip Gujda se umístil na 3. místě v silné konkurenci 17 soutěžních týmů středních technických škol.

Další dva týmy ve složení Filip Zítko, Tomáš Koňák, Jan Prokeš a Martin Zlámal, Marek Švrčina, Müller Denis se umístily na 5. a 7. místě.

Blahopřejeme k pěknému umístění a děkujeme za reprezentaci naší školy.

Autor příspěvku: Ing. Petr Táborský